Programunk, törekvésünk a feltámasztandó-, fenntartható vidékpolitika jegyében történik...
Fontos nemzeti és ebből adódó helyi/ települési érdeknek tartjuk a kisszállási tanyavilág/ jelesül Négyestelep/ talpra állítását és fejlesztését.

Programunk alappillérei:

1. A helyi önkormányzat által kegyeleti hellyé nyilvánított köztemető rendbehozása, folyamatos gondozása. Itt nyugszanak a telep jeles személyei, szorgos polgárai szellemi, erkölcsi arzenáljukkal eltemetve. Hamvaikból feltámasztott értékviláguk nélkülözhetetlen humán erőforrás. Nélkülük nincs jelen, nem képzelhető el a jövő sem.
  2. Az 1931-ben épült, Klebelsberg Kunó nevével fémjelzett iskolaépület megmentése, a közjó szolgálatába állítása a nemzetmentést elősegítő kultúrpolikikus művelődéspolitikájának ismeretében a tőle motiváltan, a helyi körülményekre alkalmazva.
    Olyan közösségi színtér létrehozása, gondozása, amely komplex feladatellátást szolgál:
    • közösségi élet, kultúrális tevékenység, sportolás
    • településtörténeti, kultúrtörténeti, iskolatörténeti múzeum, ill. gyűjtemény /hagyománykutatás, -ápolás/
    • kiállítások rendezése
    • a Történelmi Vitézrend emlékhelye
    • erdei iskola
    • a Szent László titulusú szentély visszaállítása, felszentelése
    • GYIK művésztelep
    • ügyintézés
    • kihelyezett ülések, konferenciák
  3. A tanyai iskolákról politikai célzattal terjesztett negatív előítéletek cáfolása.

Célkitűzéseink megvalósítását az iskolánk volt tanítványi is garantálják, közülük olyan jeles személyek, akik a tudományt, a művészetet nemzeti, sőt nemzetközi szinten is művelik.