A KISSZÁLLÁS NÉGYESTELEPI FŐNIX EGYESÜLET

I.

• Dicsértessék a Jézus Krisztus! - /"Dicsértessék!"/
  • Mindörökké ámen! - /" Mindörökké!"/

A keresztény értékrendű Vitéz-, illetve Négyestelepen a köznapi életben is így köszöntöttük egymást kortól és nemtől függetlenül. Az iskola diákjaiként füzetünk első oldalára pedig ezt írtuk:

ISTEN NEVÉBEN KEZDEM EL !

Értékmentő és-gyarapító missziónk is csak a keresztény kultúra bázisán, a keresztény erkölcs gyakorlásával érheti el célját. Ennek jegyében kérte K. Károly vall. tud. és kat. hitoktató, Egyesületünk alapító tagja a 2010. jún. 12.-i munkatalálkozón az újra felállított és felújított keresztfa tövében Isten áldását, szimbolizálva, hogy közös munkánk jelképes kezdő lapjára ezt írtuk:

ISTEN NEVÉBEN KEZDJÜK EL !

II.

A Kisszállás Négyestelepi Főnix Egyesület 2010. március havában alakult meg 40 fővel.

Elnök: Turcsányi László
Tiszteletbeli elnök: Tösmagi Sándor
Elnökségi tagok: Kispál István, Nikowitz Oszkár
Ellenörző bizottság: Dr. Fődi István elnök, Dr. Molnár Gabriella

Egyesületünk ill. programunk jelképe a Főnix-madár, azaz a megújuló élet jelképe.

Küldetésnyilatkozatunk feladatkörei:

1. A kisszállási önkormányzat által kegyeleti emlékhellyé nyilvánított köztemetők rendbehozása, folyamatos gondozása, amely magában foglalja az elpusztult golgotaegység, a kálvária elkészítését, felállítását, felszentelését is .
  2. A templom-iskola épületegyüttesének visszaszerzése, közösségi célra történő hasznosítása.
  3. A tanyai iskolákról politikai célzattal terjesztett negatív előítéletek cáfolása.

Az 1965-ben kezdődött /45 éve/, látens állapotban lévő értékmentő munkánknak lendületet adott a kisszállási képviselőtestület köztemetőkről szóló határozata, Kispál István polgármester úr és a testület pozitív , segítőkész hozzáállása, valamint Tanács Miklós /Cili/ önzetlen, innovatív szervező munkája, humán és anyagi erőforrásokat mozgósító tevékenysége.

III.

VITÉZTELEP cím alatt ingyenes web oldal működik. Várjuk a web oldalra kitehető írásokat, híreket, dokumentumokat stb a www.viteztelep.hupont.hu címen.

Híranyaga tartalmazza a 2010. jún. 12.-i munkatalálkozó eseményeit, továbbá a Főnix Egyesület több dokumentumát is.

Turcsányi László elnök