J Ó T É K O N Y S Á G I F E L H Í V Á S

A Kisszállás Négyestelepi Kör a telephez közvetlenül és közvetve kötődő hazai és külföldön élő polgárokat megszólítva jótékonysági akciót indított Négyestelep kultúrtörténeti értékeinek, hagyományainak megmentésére, gondozására, nevezetesen:

1. A Kisszállási Önkormányzat által kegyeleti hellyé nyilvánított köztemető rendbehozására, folyamatos gondozására:
    • elődeink nyugalmát őrző biztonságos kerítés készítése;
    • a stáció és a temető nagykeresztjének felújítása, elkészítése;
    • a sírhalmok és közeinek rendbehozása, csinosítása.
  2. Az Ált.Iskola épületének megmentésére:
    • Minimál programunk:
      • emlékhely kialakítása, emléktábla elhelyezése;
      • iskolatörténeti kiállítás /Várjuk a kiállítást gazdagító tárgyi emlékeket, fotókat stb./
      • Becsült összeg: 1 millió Ft
    • Maximális programunk:
      • A jogsértő módon értékesített iskolaépület visszavásárlása közösségi színtér, iskolatörténeti múzeum létrehozása céljából.
      • Becsült összeg: 1 millió Ft

Elődeink jótékonysági közadakozással járultak hozzá az iskola létrehozásához 1931-ben, majd 45 évig közadakozással, közmunkával segítették az iskola kulturális és oktatási feladat ellátását, alapműveltségünk megszerzésének és emberré válásunk feltételeit.

KÖVESSÜK PÉLDÁJUKAT!!!

A jótékonysági akciót az iskola egykori tanulói, a Tanács-testvérek: Zsuzsanna, Miklós /Cili/, István, László nyitotta meg 40 ezer forinttal. Az adományozók neveit a település monográfiája fogja megőrizni. A felajánlásokat az 53100025 - 10058255 számlaszámra várjuk.

Kérem a felhívás ismeretségi körben való terjesztését!

Kisszállás, 2009-11-26

Turcsányi László /elnök/